KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14303392
*
nr 1430 3392
Ulla Waller
(1916-1996), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Lyftet" fågel. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 25x23cm
Ulla Torstensdotter Waller, svensk bildkonstnär född 1916, död 1996.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 november 2021
kl 19:23:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/11 12:14:36
1
Vinnande bud
8/11 17:13:13
2
150 kr
8/11 17:13:13
1
200 kr (Budbetjänt)
8/11 17:32:18
2
250 kr
8/11 17:32:18
1
300 kr (Budbetjänt)
8/11 19:18:48
3
400 kr
8/11 19:18:48
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ulla Waller
Ulla Torstensdotter Waller, svensk bildkonstnär född 1916, död 1996.
Läs mer om Ulla Waller
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulla waller
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37
*
Ulla Waller
Ulla Torstensdotter Waller, svensk bildkonstnär född 1916, död 1996.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ulla Waller
nr 1430 3392
Ulla Waller
(1916-1996), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Lyftet" fågel. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 25x23cm
Ulla Torstensdotter Waller, svensk bildkonstnär född 1916, död 1996.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 november 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/11 12:14:36 | 1 | Vinnande bud |
8/11 17:13:13 | 2 | 150 kr |
8/11 17:13:13 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
8/11 17:32:18 | 2 | 250 kr |
8/11 17:32:18 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
8/11 19:18:48 | 3 | 400 kr |
8/11 19:18:48 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ulla Waller
Ulla Torstensdotter Waller, svensk bildkonstnär född 1916, död 1996.Läs mer om Ulla Waller
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulla waller
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37